Blog, Retseptid, Supid

Aga teeks sibulasuppi?

November 17, 2018

Sibulasupp paneb nutma ja keetmine võtab aega. Vaatamata valatud pisaratele ja kulutatud ajale on lõpptulemus kõike seda väärt. Uskumatu kuidas keemise käigus loovutab sibul oma kibedama poole ja alistub. Muutub suisa magusaks ja siidiseks, just selliseks roaks mida vajad pimeduse varjust ja sügistuule käest tuppa tulles.

Sellest on juba jupp aega möödas, kui imetabane sibulasupp ennast jälle meelde tuletas. Suvelõpu tähtsündmus Peipsi Toidu Tänav, kus pop-up puhvetitega oli palistatud tervelt 175 km Vasknarvast kuni Värskani. Oli head toitu, melu ja lõbusaid inimesi aga tipphetk saabus just siis, kui Lohusuu pisikeses puhvetis lusikas sibulasuppi sisse sattus. Juba siis oli selge, et koju jõudes tuleb suurem laar sibulasuppi hakkama panna. Samalt reisilt sai kaasa toodud kuldset toorainet. Kauneid palmitud sibulavanikud. Esmalt paitasin ikka mitu head nädalat pilguga seda ilu, enne, kui sibulatelt kihte koorima ja pisaraid valama kukkusin. Ilma nututa ei saa. Peipsi sibul paneb silmist vee vulinal voolama ükskõik milliseid ettevaatusabinõusid tarvitusele võtta. Tõsi, ujumisprille pole ma proovinud. Eelistan silmavee lihtsalt lahti lasta, sest lõpeks on nutmine vägagai teraapiline tegevus ja aitab ehk lendu lasta nii mõnegi pisikese pinge, mis peakese sisse pesa teinud. Ja mis võiks olla parem nutmise põhjus, kui härdus tubli tooraine pärast ja rõõmupisarad eesootava maitsva söögikorra ootuses.


Sibulasupp
2-le

6 sibulat
3 küüslauguküünt
100 g võid
2 tähtaniisi
meresoola
5 oksa värsket tüümianit
musta pipart veskist
1 dl valget veini
750 ml kanapuljongit
sorts konjakit (u 2 sl)

2 viilu täisterasaia

Koori sibulad ja küüslauk. Lõika sibulad pooleks ja viiluta ribadeks. Haki küüslauk peeneks. Sulata või potipõhjas. Lisa sibulad, küüslauk ja maitseained. Kuumuta keskmisel tulel, aeg-ajalt segades umbes 20-30 minutit, kuni sibul muutub kuldseks ja läikivaks. Lisa vein ja lase sellel mõni minut kokku keeda. Seejärel vala juurde kuum puljong ja lase supil vaevalt mulisedes keeda 1 tund. Eemalda tüümianivarred ja tähtaniis. Soovi korral võid lisada tilga konjakit ja lasta veel haududa 10 minutit.

Kuumuta ahi grillirežiimil 220 kraadini.. Lõika sai kuubikuteks ja pane grilli alla kuumenema, küpseta kuni saiakuubikud on krõbedad ja kuldsed, selleks kulub u 5 min.
Serveerimisel tõsta supi peale krõbedad saiakuubikud.


You Might Also Like

2 Comments

  • Reply Mari November 19, 2018 at 8:35 pm

    Lohusuu sibulasupi keetjad on väga rõõmsad, et on järgijaid ja väga täname mainimise eest. Praeguse viluda ja veidi kontidest läbi puhuva ilmaga pole midagi paremat soojast sibulasupist. Teie supp näeb äärmiselt isuäratav välja 😉 Kõike ilusat, et sõna jookseks ja söök maitseks hea!!! Tervitused Lohusuust Kaluri Sara Tagant 🙂

    • Reply Piret Hanson November 20, 2018 at 9:22 pm

      Oh, Mari mis kena üllatus! Tõesti tore teada, et Lohusuusni siin keedetud supi lõhnad ulatusid 😉 Teile, ka lehvitused vastu ja olge tänatud hea sõna eest!

    Leave a Reply