Blog, Joogid, Retseptid

Angervaksalimps

July 25, 2016

Suvi on sujuvalt libisenud üle poole. Katsu ainult sabas püsida, muidu libiseb käest. Seekord sain sabast kinni angervaksal, mis oma magus-mõrkja aroomiga kesksuve kroonib. Kõik need toredad elevandiluu-karva õiekoonused, mis heinamaadel päid õõtsuvad, tahaks talve jaoks tallele panna. Aga millal sa seda jõuad? Päris kõiki ju pole vaja ka, piisab paarikümnest, et endale pudelitäis kuldset siirupit tagavarks keeta. Ainult mõned õied lehvitavadki veel oma kuninglikke päid, varsti on kadunud needki. Kõik, kel plaan kesksuvi pudelisse pakkida, kiirustage!
 Jook sobib limpsimiseks nii kesksuvisel pärastlõunal võrkkiiges lebotades, kui kurjal kaamosepäeval uusi suveplaane sepitsedes. Veel üks klaasike? Aga, palun!

siirup-4


 

Angervaksasiirup

1 l vett
500 g suhkrut
suur kausitäis angervaksaõisikuid (umbes 30 tk)
1 sidrun

Loputa angervaksaõisikud voolava vee all, et eemaldada kõik satikad.
Vala suhkur ja vesi pott, aja keema ja sega, kuni suhkur on sulanud. Lisa viilutatud sidrun. Suru angervaksaõisikud potti. Vaata, et need oleks vedelikuga üleni kaetud. Jätta pott jahedasse ja lase 24 tundi tõmmata.
Kurna läbi marli või tiheda riide vedelik teise potti. Pigista õisikutest kogu mahl välja. Lase vedelik uuesti keema ja keeda tasasel tulel veel 5 minutit. Vala steriliseeritud pudelisse või purkidesse ja säilita jahedas.

siirup-2

1 klaas angervaksalimpsi 

2-3 sl angervaksasiirupit
200 ml mullivett
sidrunilõike ja jääkuubikuid

Pane angervaksasiirup klaasi ja vala peale mullivesi. Lisa jääkuubikud ja sidruniviilud ning kaunista angervaksaõisikuga.

siirup-3

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply